سین نما- Annie Hall1977

آنی هال (به انگلیسی: Annie Hall) فیلمی رومانتیک و کمدی به کارگردانی وودی آلن و ساخته شده در سال ۱۹۷۷ است. فیلم در سال ۱۹۷۷ موفق به دریافت چهار جایزه اسکار از جمله «بهترین فیلم» شد. آلن فیلم نامه این فیلم را به همراه مارشال بریکمن نوشته است. این فیلم در گیشه نیز موفق بوده و یکی از بهترین آثار آلن به شمار می‌آید. دایان کیتون به خاطر بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. گفته می‌شود، آلن، فیلم نامه این فیلم را مشخصاً برای دایان کیتون نوشته که نام واقعی او دایان هال است. مارشال مک‌لوهان، فیلسوف و متفکر کانادایی، در صحنه کوتاهی از فیلم در نقش خودش بازی می‌کند.

جوایز :

برنده جایزه اسکار: بهترین فیلم، بهترین فیلنامه، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن

نامزد جایزه اسکار: بهترین بازیگر نقش اول مرد

خلاصه داستان :

داستان فیلم مربوط به زندگی الوی سینگر (وودی آلن) است که یک بازیگر طنز و یک شو من (Show Man) می‌باشد. الوی سینگر سعی دارد بفهمد چرا رابطه اش با دختری به نام آنی هال (دایان کیتون) که یک خواننده است یک سال قبل قطع شده است

قسمتی از متن فیلم

دیگر دیر شده بود، و هر دوی‌مان مجبور بودیم برویم، ولی دیدن دوباره آنی بسیار عالی بود. فهمیدم که او چه آدم فوق‌العاده‌ای است و صرف آشنایی با او چقدر لذت‌بخش می‌تواند باشد و … یاد یک جوک قدیمی افتادم: “فردی پیش یک روانپزشک می‌رود و بهش می‌گوید: دکتر برادرم خل شده؛ فکر می‌کند که یک مرغ است.” دکتر می‌گوید خوب چرا برای درمان نمی‌آوریش؟ و طرف می‌گوید: “می‌خواستم؛ اما به تخم‌مرغ‌هایش نیاز دارم!”. خب، گمان می‌کنم این کاملاً همان احساسی است که من الآن در مورد روابط [زن و مرد] دارم؛ می‌دانی… [روابط] خیلی غیرمنطقی، احمقانه و پوچ و … هستند ولی، اِ…، من حدس می‌زنم داخل رابطه‌ها می‌مانیم چون، اکثر ما … به تخم‌مرغ‌هایش نیاز داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید: