هیچکاک را در فیلم هایش بیابید!

امروز سالمرگ آلفرد هیچکاک، کارگردان بزرگ تاریخ سینما است.از آثار این کارگردان صاحب سبک می توان به سرگیجه، روانی، بدنام،Dial M For Murder و… اشاره کرد.

شهید آوینی درباره ی هیچکاک می گوید: آنان که در فیلم های هیچکاک حرفی برای گفتن نمی یابند،از سینما توقعی می برند که در آن نیست.عالم سینما عالمی دیگر است و هرگز نباید از آن نظرگاه که به ادبیات، شعر و موسیقی و حتی نقاشی می نگریم، به تماشای فیلم بنشینیم. سینما که جایی برای حرف زدن نیست. اینجا باید نشست و در یک تجربه ی روحی سهیم شد و درآخر هم نباید پرسید: این فیلم چه می خواست بگوید؟ فیلم خوب آن نیست که تماشاگر خویش را به دام یک استدلال پیچیده ی عقلانی بکشاند. فیلم خوب آن است که تماشاگرش را به سفر دل دعوت کند. تماشای فیلم سلوک به نفس است نه عقل…

یکی از علاقه مندی های هیچکاک نشان دادن خودش در فیلم هایش بوده است. این نمایش معمولا بسیار کوتاه در حد چند ثانیه است و او به عنوان فردی که در روند داستان تاثیری ندارد ظاهر می شود.
یکی از تجربه های زیبا می تواند پیدا کردن هیچکاک در فیلم هایش باشد. پس همین الآن شروع کنید، یک فیلم را با دقت ببینید و  هیچکاک را بیابید!
اگر قبلا این کار را تجربه کرده اید می توانید آن را با دیگرخوانندگان درمیان بگذارید.
در ادامه چند تصویر از هیچکاک در فیلم هایش را می توانید ببینید.

تصویر اولی هیچکاک در فیلم Dial M For Murderr  و دومی برای روانی است.

آلفرد هیچکاک در فیلم Dial M For Murder در قاب عکس یکی از شخصیت ها

 

هیچکاک در فیلم روانی، در دقایق ابتدایی فیلم

 

دیدگاهتان را بنویسید: