کدام فیلم ها و شخصیت ها از دنیای کمیک اقتباس شده اند؟

ماسک، بتمن، جوکر، کیک اس و نگهبانان کهکشان اسم های آشنایی هستند…اما آیا این شخصیت‌ها ساخته ذهن نویسندگان سینماست یا اینکه…. برای پاسخ به این سوال، با ما باشید…

(برای دیدن تصاویر با کیفیت روی آن ها کلیک کنید.)

ماسک

کمیک ماسک-معرفی کمیک و فیلم

کمیک ماسک

این شخصیت در سال ۱۹۹۱ در یک مجموعه کمیک ۵ قسمتی توسط استدیو Dark Horse متولد شد.
هم چنین در سال ۱۹۹۳ مجموعه کمیک «ماسک برمیگردد» توسط همین شرکت منتشر شد.
در سال ۱۹۹۴ اولین فیلم اقتباسی از این مجموعه با بازی جیم کری ساخته شد. این فیلم با اقبال عمومی مواجه شد و همین نکته باعث ادامه یافتن کمیک ماسک تا سال ۲۰۰۰ شد. آخرین سری منتشر شده از ماسک، جوکر و ماسک است. البته این شخصیت در نسخه کمیک، بسیار خشن تر از آنچه در فیلم ماسک دیده ایم است. و دوز خشونت او بیشتر از شوخ طبعی اش است.

توانایی‌های ماسک:

قدرت فرا انسانی، ضد ضربه بودن، هوش زیاد در کنار بی وجدانی، غیر قابل کنترل بودن و بی باکی و هم چنین تاثیرگذاری فوق العاده از توانایی های این شخصیت است که ترکیب این توانایی ها باعث خلق موقعیت های جالب و بعضا منزجر کننده شده است.

اولین مجموعه از این کمیک در فیلم باز!! ترجمه شده و قابل دانلود است.

دانلود کمیک ماسک

بتمن و شخصیت های مرتبط

اعضای خانواده بتمن رابین بت گرل bat girl batman robin

خانواده بتمن

بتمن از آشناترین شخصیت های کمیک در ایران است، با توجه به شخصیت پیچیده او، کارگردانان علاقه زیادی به ساختن داستان های مختلف بر اساس این شخصیت نشان می دهند و همین امر باعث شناخته شدن شخصیت در بین عامه افراد شده است. حتی کسانی که پیشینه این شخصیت و تحولات او را نمی دانند.

اوایل سال ۱۹۳۹، موفقیت داستان‌های مصور سوپرمن در اکشن کمیکس، سردبیران بخش کمیک انتشارات ملی (که بعدها دی‌سی نامیده شد) را بر آن داشت که ابرقهرمان‌های بیشتری به عناوین داستان‌های مصورشان بیفزایند. در نتیجه، باب کین، بتمن را طراحی کرد. همکارش بیل فینگر دراین‌باره می‌گوید: «کین از ایده‌اش راجع به شخصیت بتمن با من صحبت کرده بود و دوست داشت طرح‌هایش را ببینم. من به خانه‌اش رفتم و او یک شخصیت طراحی کرده بود که شبیه به سوپرمن بود با لباسی تنگ و مایل به سرخ‌رنگی، با چکمه و بدون دستکش، به همراه یک ماسک دومینو بر روی صورتش و در حالی که از یک طناب آویزان شده بود. او مانند خفاش دو بال داشت که زیر آن علامتی بزرگ از بتمن بود.»بال‌های خفاشی، همانند شنل، ایدهٔ کین بود که از بال‌زن لئوناردو داوینچی الهام گرفته بود.

فینگر تغییراتی در شخصیت ایجاد کرد از جمله قرار دادن بالاپوش به جای ماسک دومینو، شنل به جای بال‌ها و دستکش و برداشتن قسمت‌های قرمزرنگ لباس اصلی. فینگر در مورد رسیدن به نام بروس وین برای هویت اصلی بتمن گفته است: «نام کوچک بروس وین از رابرت بروس گرفته شده‌است، یک وطن‌پرست اسکاتلندی. بروس با وجود این که یک دخترباز بود، اما از خانواده‌ای اصیل بود. برای نام خانوادگی‌اش آدامز، هنکاک و … را امتحان کردم. سپس یاد آنتونی وین افتادم.»

اما این تازه شروع ماجرا بود. در کنار این شخصیت دشمنان زیادی برای او خلق شدند، از جمله جوکر، هارلی کویین و Poison Ivy. هم چنین شخصیت هایی که نه، می توان او را دشمن و نه دوست نامید، مثل زن گربه ای. با گذشت زمان خانواده خفاش (Bat Family) گسترده تر شد و شخصیت هایی دیگری مثل رابین به عنوان همراه بتمن ظاهر شدند.

فیلم ها و سریال های زیادی بر اساس این شخصیت، حتی در قالب انیمیشن ساخته شده است. و به جرئت می توان او را فیلم خیز(!) ترین شخصیت دنیای کمیک دانست. در سال ۱۹۶۶ ،پس از چند سریال از بتمن، اولین فیلم سینمایی از این شخصیت به نام Batman: The Movie ساخته شد. هم چنین در سال ۱۹۸۹ و ۱۹۹۲ دو فیلم از بتمن توسط تیم برتون ساخته شد که بازیگر بتمن در این فیلم ها مایکل کیتون است.  معروف ترین فیلم سینمایی ساخته شده از بتمن، سه گانه کریستوفر نولان است که کریستین بیل به جای بتمن بازی می کند و آن قدر این آثار ماندگار شد که در ذهن نسل حاضر، بتمن، کریستین بیل است!

کیک اس(Kick Ass)

kick ass movie and comics

فیلم کیک اس

 کمیک کیک اس توسط مارول منتشر شده است.نویسنده ی آن مارک میلر و طراح آن جان رومیتا است. این  کمیک در یک سری ۸ جلدی منتشر شده است.
داستان کمیک درباره ی نوجوانی است که قصد دارد ابرقهرمان شود. در طول داستان او با دختربچه ای به نام هیت گرل( Hit Girl) آشنا می شود و با هم طی ماموریتی گانگسترها را قلع و قمع می کنند.در سال ۲۰۱۰ از این  کمیک فیلمی اقتباسی ساخته شد و توانست تا حدودی رضایت تماشاگران را جلب کند. هم چنین در ۲۰۱۳ فیلم دوم از این کمیک ساخته شد. که دوست ندارم درموردش صحبت کنم، بیش تر از یک ربع نتونستم ببینمش!!!

این شخصیت هیچ توانایی فوق العاده ای ندارد و کاملا تصادفی به ورطه ابرقهرمانی کشیده شد، حتی گاهی اوقات قدری بی عرضه است که یک دختر بچه(Hit Girl) او را نجات می دهد!

شخصیت های فیلم نگهبانان کهکشان

guardians of galaxy comics and movie

شخصیت های فیلم نگهبانان کهکشان

نگهبانان کهکشان (به انگلیسی: Guardians of the Galaxy) فیلمی ابرقهرمانی محصول سال ۲۰۱۴ آمریکا و به کارگردانی جیمز گان است. گان فیلم‌نامه را به همراهی نیکول پرلمن نوشته است. این فیلم بر پایه مجموعه کتاب‌های مصوری به همین نام که توسط کمپانی مارول(Marvel Comics) منتشر گردیده ساخته شده و استودیوی مارول تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته است. این فیلم را به جرئت می‌توان بهترین فیلم ابر قهرمانی سال ۲۰۱۴ دانست.

این مجموعه از آن‌هایی است که با تاخیر زیاد به سینما راه پیدا کرده است. نگهبانان کهکشان برای اولین بار در سال ۱۹۶۹ در مجموعه Marvel Super-Heroes ظاهر شدند و تا سال‌ ۱۹۹۰ به طور پراکنده در کمیک‌ها ظاهر می‌شدند. تا اینکه در سال ۱۹۹۰ اولین مجموعه مستقل از این شخصیت ها منتشر شد و تا ۶۲ قسمت ادامه پیدا کرد.

جدیدترین مجموعه نگهبانان کهشکان با نام Guardians 3000 در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.

نظر شما درمورد این شخصیت ها چیست؟ کدام را بیشتر دوست دارید؟ شما چه شخصیت هایی را می شناسید که از دنیای کمیک اقتباس شده اند؟ منتظر نظراتتان هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید: