۸ فیلم از کوئنتین تارانتینو

به مناسبت اکران فیلم سینمایی هشت نفرت انگیز، به معرفی هشت فیلم سینمایی از این کارگردان می پردازیم:

برای دیدن تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید.

کوئنتین تارانتینو در ایالت تنسی امریکا متولد شد. پدرش، تونی تارانتینو، یک بازیگر و موسیقیدان اهل نیویورک بود. کوئنتین وقتی ۴ ساله بود با مادرش به شهر تورنس در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرد.
او در یک مغازه کرایه ویدیو به عنوان یک فیلم باز بزرگ شد و استعدادهایش را همان جا بروز داد.
از ویژگی‌های بارز فیلم های او فیلمنامه های غیر خطی و خشونت و خونریزی بالای موجود در فیلم هایش است. به نوعی او خشونت را به سخره می گیرد.
به مناسبت اکران فیلم سینمایی هشت نفرت انگیز، به معرفی هشت فیلم سینمایی از این کارگردان می پردازیم:

۱-سگ های انباری(Resrvior Dogs)

پوستر فیلم سگ های انباری

سگ های انباری

شش سارق (با نام‌های مستعار آقای سفید، آقای طلایی، آقای صورتی، آقای نارنجی، آقای آبی و آقای قهوه‌ای) از طرف گنگستری به نام ‘جو کپت و پسرش ادی برای سرقت از یک فروشگاه الماس‌فروشی اجیر می‌شوند. هیچگاه صحنهٔ اصلی دزدی نشان داده نمی‌شود و بیننده فقط حوادث پیش و پس از آن را می‌بیند. در حین این حوادث، دو نفر کشته و یک نفر زخمی می شود. چون آن ها لو رفته بودند…یک نفر از این شش سارق، جاسوس است. او کیست؟!
این فیلم از تارانتینو مورد توجه منتقدان قرار گرفت و این کارگردان در هالیوود جا باز کرد.

۲-داستان عامه پسند، پالپ فیکش(Pulp Fiction)

زندگی دو آدمکش، یک بکسر، همسر یک گانگستر و دو دله دزد در چهار داستان خشونت و رستگاری…
اگر این فیلم را ندیده اید، همین الآن این صفحه را ببندید و بدون خواندن هیچ توضیح اضافی درمورد فیلم، آن را دانلود کرده و ببینید. هر توضیح اضافی باعث لوث شدن فیلم می شود. تنها چیزی که می شود درباره آن گفت این است که روایت این داستان به شدت غیر خطی است. و پس از دیدن فیلم، دوست دارید آن را دوباره ببینید!!! پس برای دیدن این فیلم ۶ ساعت خالی بگذارید!
این فیلم برنده نخل طلای کن در سال ۱۹۹۴ شده و سه نامزدی اسکار در کارنامه دارد.

۳-جکی براون (Jackie Brown)

جکی براون سومین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو ساخته شده به سال ۱۹۹۷ است. در مقایسه با سایر کارهای تارانتینو، جکی براون فیلم معمولی و ساده‌ای است که بدون نقص و خوب (اگر کمی طولانی بودنش را فراموش کنیم) ساخته شده است ولی اثر درخشان و فوق‌العاده‌ای در کارنامه او به‌شمار نمی‌رود. فیلمی متوسط که نام کارگردان بزرگی (پس از اکران داستان‌های عامه‌پسند) را یدک می‌کشد، ساخته شده براساس داستان پلیسی متوسطی که نام نویسنده معروفی را بر خود دارد. این فیلم اقتباسی از یک رمان پلیسی به نویسندگی المور لئونارد است.

۴و۵-بیل را بکش (Kill Bill) یک و دو

بیل را بکش

بیل را بکش

بیل را بکش درواقع یک فیلم است که به دلیل مدت طولانی(۴ساعت) در دو قسمت و در دوسال (۲۰۰۳ و ۲۰۰۴) اکران شده است.
این داستان هم روایتی غیر خطی دارد و پر از خون و خونریزی است. داستان درمورد مادری است که روز ازدواجش، بچه اش کشته شده و از او انتقام می گیرد.
من خودم اول قسمت ۲ را دیدم بعد قسمت ۱ ولی پیشنهاد میکنم شما به ترتیب ببینید!

۶- حرومزاده های لعنتی (Inglourious Basterds)

 

برگی از فیلم حرومزاده های لعنتی

برگی از فیلم حرومزاده های لعنتی

فیلم، درباره یک گروهک یهودی است که در جنگ جهانی دوم پوست از سر نازی ها میکند!!! این فیلم ابدا به تاریخ وفادار نبوده! و اگر میخواهید یک فیلم تاریخی برای افزایش معلومات ببینید این فیلم توصیه نمی شود! اما اگر با دیدن ۵ فیلم قبلی به تارانتینو علاقه مند شده اید، این فیلم توصیه می شود!

۷- جانگوی آزاد شده (Django Unchained)

این فیلم برنده بهترین نویسندگی و بهترین بازیگر مکمل مرد برای کریستوف والتز در سال ۲۰۱۳ شد. داستان درمورد یک برده سیاه پوست است که توسط یک جایزه بگیر، آزاد شده و به دنبال یافتن همسرش می رود.

۸- هشت نفرت انگیز ( The Hateful Eight)

یک وسترن برفی! در دوره ای پس از جنگ داخلی امریکا، یک سیاه پوست جایزه بگیر که با آبراهام لینکلن مکاتبه داشته، یک زن محکوم به اعدام با ۱۰ هزاردلار جایزه!

تارانتینو برای ساخت این فیلم خون دل ها خورده است، ابتدا فیلمنامه آن لو رفت و او مجبور به انتشار فیلمنامه پیش از ساخت فیلم شد. هم چنین پیش از اکران فیلم در کریسمس، این فیلم به طور غیرقانونی با کیفیت DVD Screen عرضه شد!!!

این فیلم تارانتینویی ترین فیلم تارانتینو است.

آیا شما هم از ظرفداران تارانتینو هستید؟ کدام فیلم این کارگردان را بیشتر دوست دارید؟ نظرتان درباره فیلم هایش چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید: